Atrakcje Gdyni – kąpielisko i plaża

Co roku mnóstwo osób decyduje się na letni wypoczynek nad Bałtykiem. Ci, którzy najbardziej cenią sobie podczas urlopu spokój i ciszę, wybierają zwykle małe miasteczka i wioski rybackie, rozrzucone na Pomorzu. Część wczasowiczów za najistotniejszy aspekt wypoczynku uważa jednak łatwy dostęp do wielu atrakcji i muzeów, klubów nocnych, rozmaitych kafejek, pubów i restauracji oraz obiektów sportowych o zróżnicowanym profilu. Ci goście najlepiej będą się czuli w jednym z większych miast z rozbudowaną bazą noclegową i infrastrukturą turystyczną, na przykład w Gdyni.

Lokale rozrywkowe odwiedzanie są zwykle po południu i wieczorami, natomiast w dzień ludzie wolą spędzać czas relaksując się nad morzem. Udostępniono dla nich w samym centrum miasta atrakcyjną plażę z drobnym piaseczkiem, którą codziennie sprząta się od nowa. Niemniej jednak, kąpielisko jest na tyle niewielkie, że w sezonie, gdy nad wodę wylegają zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, powstaje tu spory tłok. Szczególnie gęsto robi się podczas weekendów, warto więc na ten czas zaplanować sobie inne rozrywki, jak chociażby spacer po mieście czy zwiedzanie atrakcji przyrodniczych. Plaża jest świetnie połączona komunikacją miejską z resztą miasta. Kąpielisko, którego do końca sierpnia pilnują ratownicy, stanowi spory atut obiektu. Dostępne są tutaj boiska do siatkówki plażowej i świetnie wyposażony plac zabaw dla dzieci. W sezonie, w części plaży odbywają się liczne imprezy, zarówno dziecięce, jak i muzyczne oraz sportowe. Niestety, wiąże się to ze sporym śmieceniem przez uczestników festiwali, lepiej więc powstrzymać się z rozkładaniem na plaży kocyka bezpośrednio po festynie.

Przed wyjazdem warto sprawdzić kalendarz wydarzeń, aby załapać się na plażowe atrakcje. Sporą zaletę gdyńskiej plaży stanowi bliskość kawiarni, sklepików i pubów, w których można dokupić parasol czy kocyk, napić się chłodzącego napoju czy coś przekąsić. Można tu również posiedzieć lub pospacerować sobie wieczorem, ciesząc się romantycznym nastrojem i wyciszającą atmosferą miejsca. Znaczną atrakcję stanowią sylwetki masywnych okrętów, widoczne z daleka w pobliskim porcie. Osobom, które tutaj w celach służbowych lub turystycznych wykupiły sobie noclegi Gdynia oferuje wiele możliwości ciekawego spędzania czasu. Podczas pobytu w tym sympatycznym mieście, z pewnością warto zajrzeć na tutejszą plażę miejską, najlepiej po południu i poza weekendem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>