Atrakcje małopolskiego uzdrowiska Muszyna

Muszyna jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości uzdrowiskowych w Małopolsce, w której leczone są choroby dolnych oraz górnych dróg oddechowych. Okazuje się jednak, że ta miejscowość jest chętnie odwiedzana nie tylko przez kuracjuszy, lecz również osoby doceniające wypoczynek w miejscu, gdzie można spędzić czas na zwiedzaniu, ale także uprawianiu rożnego rodzaju sportów. Szeroki wachlarz obiektów noclegowych sprawia (➡meteor-turystyka.pl), że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie i na swoją kieszeń. Jakie atrakcje czekają na osoby zatrzymujące się w Muszynie? Muszyna jest miejscem, w którym znajduje się sporo punktów zasługujących na uwagę osób, które tam wypoczywają. Jednym z nich jest rynek, który do dziś zachował swoją urbanistyczną formę. Podczas spaceru po tym miejscu warto zwrócić uwagę na budynki, bowiem większość z nich powstała na przełomie XIX i XX wieku. Następnym miejscem wartym wybrania się jest ulica Kościelna, przy której również można podziwiać zabudowę powstałą jeszcze w XIX wieku. Ponadto znajduje się tam także dom, w którym prawdopodobnie przebywali konfederaci barscy – warto na własne oczy zobaczyć to miejsce.

Osoby, które podczas pobytu w Muszynie chcą skorzystać z dóbr jakimi są wody mineralne powinny udać się do miejscowego Źródła Wapiennego zlokalizowanego przy ulicy Leśnej. Można z niego czerpać wodę (bezpłatnie), która dobrze wpływa między innymi na układ pokarmowy. Pompa, z której można czerpać wodę jest zabudowana ładną drewnianą altanką. Zima to czas, kiedy większość osób wybiera się w góry po to, by jeździć na nartach. W Muszynie nie brakuje miejsc, w których można szusować niezależnie od prezentowanego poziomu jazdy. Ponadto osoby, które wybiorą się do uzdrowiska w zimie mogą wybrać się także na basen i tam zrelaksować się pływając lub wypoczywając w jacuzzi. Muszyna jest miejscem, w którym regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Przez cały rok organizowane są koncerty różnych artystów, można również wybrać się na mecz siatkówki – żeńska drużyna reprezentująca Muszynę w tej dyscyplinie sportowej od wielu lat jest jedną z najlepszych w kraju. Pamiętajmy, aby dobrze zaplanować nasz pobyt w Muszynie, zaczynając od wcześniejszej rezerwacji noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>