Ciekawe miejsca na terenie Sandomierza

Południowo-wschodni region Polski to miejsce, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Piękne miasta, pełne zabytkowych obiektów są ogromną zaletą tego regionu. Jednym z najczęściej odwiedzanych tu punktów jest Sandomierz, czyli niewielkie miasto zlokalizowane w województwie świętokrzyskim. Historyczny charakter tego miasta sprawił, że obecnie bardzo silnie rozwija się tutaj szeroko pojęta turystyka.

Miasto to położone jest nad Wisłą. Sandomierz został założony już w XI wieku, kiedy to pełnił jedynie funkcję grodu. W miarę upływu lat zaczął przekształcać się w prężnie funkcjonujące miasto, które dziś zajmuje powierzchnię 29 km kwadratowych, na których na co dzień żyje około 25000 stałych mieszkańców. Przez cały rok możemy spotkać tu setki turystów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się baza noclegowa, która gromadzi oferty wszystkich występujących tutaj hoteli oraz pensjonatów (źródło: Meteor). Pozwala to na wybranie dla siebie odpowiedniego miejsca do odpoczynku.

Sandomierz to miasto, które zlokalizowane jest na trasie wielu szlaków turystycznych. Jednym z nich jest szlak cysterski, który rozciąga się na terenie całej Europy i gromadzi tym samym wszystkie występujące tutaj klasztory zakonu cystersów. Bardzo ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Wąwóz św. Królowej Jadwigi, który został stworzony dzięki siłom natury. Rozciąga się on na długości około 500 metrów. Jest często wykorzystywany jako obiekt fotografowania. Bardzo ciekawym obszarem są Góry Pieprzowe, które zostały objęte opieką rezerwatu geologiczno-przyrodniczego. Znajdziemy tam wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt, które z pewnością skradną serce wszystkich miłośników przyrody. Sandomierz to miasto silnie utożsamiane ze znanym serialem, który kręcony jest właśnie na tym terenie. Jest to świetna promocja dla tego pięknego miejsca.

Województwo świętokrzyskie to region, w którym możemy znaleźć wiele miejsc do spędzenia wolnego czasu. Mnogość występujących atrakcji turystycznych jest ogromną zaletą tego obszaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>