Nowęcin – wakacje w ruchu

Wyjeżdżając nad Morze Bałtyckie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Bałtyckie), z jednej strony bardzo chcemy leniuchować na plaży. Ale nie ma również żadnych przeciwwskazań do tego, żeby aktywnie spędzać czas w tym regionie. Zatem jeśli zarezerwujemy noclegi, szybko przekonamy się, że tutejsza baza noclegowa (), daje nam bardzo dużo ciekawych możliwości, na aktywne spędzanie czasu.

Zacznijmy zatem od tego, że Nowęcin jest niedużą wsią letniskową, która jest położona w pobliżu Łeby. Kurort wyróżnia się jednak jeszcze jedną ciekawą lokalizacją. Mianowicie w pobliżu znajduje się Jezioro Sarbsko, które da nam sporo ciekawych możliwości, jeśli chodzi o aktywne spędzanie urlopowych chwil. Możemy na tym akwenie spokojnie wypożyczyć kajaki, by móc przepłynąć przez jezioro, a także rzekę o nazwie Chełst. Okazuje się, że właśnie ta rzeczka przepływa przez jezioro, jak i również później łączy się z rzeką Łebą. Jeśli ktoś poszukuje zdecydowanie więcej wrażeń, na pewno będzie zadowolony z takiej możliwości, jak wypożyczenie sprzętu do windsurfingu. Tutaj jezioro jest idealnym miejscem, ze względu na swoją dużą powierzchnię, do tego by pływać właśnie we ten sposób.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by również móc z powodzeniem nauczyć się windsurfingu, ponieważ znajduje się tu specjalna szkoła. Osoby lubiące jeździć na rowerach, także znajdą tutaj oraz w pobliskich okolicach, dla siebie wiele ciekawych tras. Przede wszystkim, z samego centrum można wyruszyć na wyprawę rowerową dookoła jeziora Sarbsko. Dzięki temu, pokonamy aż 31 kilometrów niezwykle malowniczym szlakiem, z dala od zatłoczonych kurortów, za to mogąc się spokojnie nacieszyć urokami tutejszej przyrody. Nie powinniśmy również zapominać, że wzdłuż Polskiego Wybrzeża ciągnie się Międzynarodowy Szlak Rowerowy R10. Dzięki temu możemy z Łeby wyruszyć w kierunku Rowów, przemierzając przez Słowiński Park Narodowy, bądź w kierunku Osetnika.

Oczywiście, cały szlak ciągnie się aż na Hel, i wyrusza z samego Świnoujścia. Natomiast trasa Międzynarodowa ma swój początek na południu Francji. Jeśli tylko dobrze się rozejrzymy, to nie będziemy mieli żadnych problemów z tym, żeby poszukać dla siebie doskonałych form aktywnego spędzania czasu. Okazuje się, że jeśli tylko zdecydujemy się trochę poruszać na swoim urlopie, to nie będziemy musieli za długo szukać okazji, by rzeczywiście zrealizować swoje zamiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>