Z jakich atrakcji warto skorzystać w Szczyrku?

Są osoby, które już dawno zrezygnowały z wycieczek zagranicznych na rzecz dokładniejszego zwiedzania Polski. Nie ma w tym nic złego, że chcemy w pierwszej kolejności lepiej poznać swój kraj, a dopiero potem wyruszać w nieznane. Dlatego, jeśli zarezerwujemy noclegi w Szczyrku, jednocześnie chcemy się przekonać, z jakimi atrakcjami turystycznymi będziemy mieli tutaj do czynienia. Okazuje się, że tutejsza baza noclegowa [dostępna w spisie Meteor] tętni życiem, nie tylko w czasie wakacji, ale również w czasie każdej innej pory roku.

Na samym początku powinniśmy mieć na uwadze, iż rzeczywiście jest to miejsce, w którym spokojnie możemy pojeździć na nartach. Doskonała lokalizacja w Beskidzie Śląskim pozwala nam na skorzystanie z wielu dogodnych tras zjazdowych, na które spokojnie dostaniemy się przy pomocy wyciągów narciarskich. Ponadto w Szczyrku znajduje się również trasa dla narciarzy biegowych, która została specjalnie zaprojektowana i wykonana, by spełniała wszystkie wymagania narzucone przez Unię Europejską.

Oczywiście nie są to jedyne atrakcje turystyczne, jakie zostały przygotowane na terenie Szczyrku. Jeśli odwiedzamy różne regiony w Polsce, to zapewne chcemy się czegoś dowiedzieć o ich kulturze, a także posmakować lokalnej kuchni. Tutaj mamy okazję odwiedzić Starą Karczmę. W niej znajdziemy nie tylko przepyszną baraninę oraz miody pitne, ale także dodatkową atrakcją jest to, że znajdziemy wiele drewnianych rzeźb. Innym miejscem, w którym zastaniemy regionalną kuchnię, jest Gospoda Polska. Tutaj również restauracja znajduje się w dość specyficznym obiekcie przykrytym strzechą. Nie ma jednak najmniejszych problemów z tym, żeby zjeść regionalne jadło, a także posmakować wybornej golonki, a nawet potrawy z kuchni greckiej. Ponieważ właśnie organizowane są różne festiwale, takie jak Tydzień Kuchni Greckiej.

Bardzo ciekawą atrakcją jest Sanktuarium, które znajduje się na Szczerkowej Górce [opis na Wikipedii]. Okazuje się, że właśnie w czasie zaborów Polski miały miejsce objawienia Najświętszej Marii Panny. Pierwsze objawienie miało miejsce w Licheniu, do drugiego doszło na Gietrzwałdzie, a trzecie w Szczyrku. Chociaż ostatnie objawienie nie zostało oficjalnie uznane przez kościół, to jednak właśnie w tym miejscu zostało wybudowane sanktuarium. Natomiast w kościele znajduje się obraz z wizerunkiem Matki Bożej, która ukazała się małym dzieciom. Tak więc na brak atrakcji turystycznych w Szczyrku nie można narzekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>