Dane wielu sklepów branżowych czy marketów oznaczają, że coraz większa liczba osób aranżując łazienkę decyduje się na zakup kabiny prysznicowej zamiast wanny. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ łazienki nie należą do pomieszczeń przestronnych, szczególnie jeśli mowa o łazienkach blokowych. Poza tym dzięki użytkowaniu kabin prysznicowych, można znacznie zmniejszyć zużycie wody, zaoszczędzić miejsce oraz po prostu cieszyć się możliwością szybkiego korzystania z kąpieli, np. przed wyjściem do pracy czy przed pójściem spać. W dzisiejszym wpisie chcemy poruszyć tematykę związaną z montażem uszczelki do kabiny prysznicowej. Zapraszamy!

uszczelki i listwy magnetyczne www.lazienkiabc.pl

Wymiana uszczelki w kabinie prysznicowej – jak to zrobić?

Każda – nawet najlepszej jakości kabina pochodząca od renomowanego producenta z czasem może ulec zniszczeniu. Chodzi oczywiście o części zamienne, które w przypadku markowych produktów można wymienić. Jedną z sytuacji, która oznacza, że jak najszybciej trzeba podjąć działania, jest ta dotycząca przeciekającej kabiny. Jest to znak, że uszczelki przestały być szczelne i trzeba je wymienić.

Warto wspomnieć o tym, że firmy takie jak Radaway, New Trendy, Cersanit, Ravak czy Koło produkują części zamienne, nawet wiele lat po wycofaniu ze sprzedaży danego modelu kabiny prysznicowej. Z tego względu z pewnością korzystniej jest wybierać kabiny, które pochodzą od producentów znanych, takich którzy cieszą się dobrymi opiniami. Dla wielu osób problemem jest po wielu latach ustalenie jakiej marki czy z jakiej serii pochodzi dana kabina. W przypadku kabin prysznicowych “no name” zakupionych w marketach często dotarcie od takich informacji oraz tym samym dobranie części zamiennych do kabiny jest wręcz niemożliwe.

Uszczelki do kabin prysznicowych, które znajdują się w ofertach wielu sklepów łazienkowych nie są produktami uniwersalnymi. Każdy producent kabin posiada swoje własne, które nie pasują do innych modeli. Niektórzy producenci posiadają inne uszczelki także do swoich poszczególnych serii, z tego względu znajomość modelu jest tak ważna. Jeśli mówimy o kabinach markowych serwis producenta jest w stanie zidentyfikować dany model nawet po zdjęciach.

 

Montaż uszczelki prysznicowej krok po kroku

Tak naprawdę wymiana oraz zamontowanie nowej uszczelki nie są czynnością trudną i praktycznie każdy powinien poradzić sobie z nią samodzielnie. Ważne, by każdą z czynności (kroków) wykonać prawidłowo.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy usunąć starą, zużytą uszczelkę do kabiny prysznicowej. Miejsce, w którym się znajdowała należy dokładnie wyczyścić. W tym celu najlepiej jest skorzystać z roztworu octowego w proporcjach 1:1 octu i wody.

Następnie uszczelkę trzeba przyłożyć i wcisnąć, nie zawsze jest to proste, z tego względu można sobie odrobinę pomóc, smarując miejsce, w którym uszczelka ma się znaleźć odrobiną płynu do mycia naczyń.

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie czy uszczelka została prawidłowo zamontowana, czy nie utrudnia zamykania drzwi oraz czy po zamontowaniu jej kabina nie przecieka.

One thought on “Jak zamontować uszczelkę do kabiny prysznicowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =

sieci ciepłownicze Poprzedni wpis Co to takiego i jak działają sieci ciepłownicze?
luksusowa łazienka Następny wpis Jak zaaranżować wyjątkową i funkcjonalną toaletę?