Kabina prysznicowa, tak jak każde urządzenie, które jest często eksploatowane, może się zużyć czy zepsuć. Niektóre awarie oznaczają zakup nowej kabiny, ze względu na zbyt wysokie i ingerencyjne koszty naprawy, inne nie są pracochłonne i można wykonać je samodzielnie.

 Prawda jest jednak taka, że dużo zależy od wybranej kabiny. Te, które pochodzą od dobrych producentów, zazwyczaj wykonane są z trwałych części. Nawet jeśli dany element ze względu na normalne zużycie wymaga wymiany, nie ma też problemu, aby go otrzymać. Niektórzy producenci posiadają w sprzedaży części zamienne do kabin, nawet 10 czy 15 lat od wycofania danego modelu z rynku. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kabin “no name”, które zostały kupione w markecie lub nie branżowym sklepie.

Tu problemy mogą zacząć się już podczas montażu. Nie każdy profil można łatwo dopasować i często trzeba się sporo namęczyć, by kabinę udało się złożyć. Po zamontowaniu, okazać się może, że np. nawet przy zamkniętych drzwiach woda wydostaje się na zewnątrz. Uszkodzeniu mogą ulec też inne elementy jej wyposażenia, takie jak rolki, uszczelki czy listwy. Decydując się na zakup kabiny w niezwykle okazyjnej cenie i od nieznanego producenta problem polega także na tym, że ciężko jest dostać, nawet krótko po zakupie części zamienne do nich. Nierzadko jednak nie ma ich po prostu w sprzedaży.

jak naprawić kabinę

Co zrobić gdy kabina prysznicowa przecieka?

Nie ma chyba nic bardziej irytującego jak konieczność wycierania podłogi po każdym skorzystaniu z kabiny. Nie ma też jednej przyczyny nieszczelności. Być może został popełniony błąd na etapie remontu, lub został wybrany model o niskiej jakości. Eksperci podkreślają, że jednym z najczęstszych przyczyn nieszczelności kabiny jest silikon. Na szczęście tego typu awaria nie jest ani kosztowna, ani zbyt skomplikowana. Należy usunąć starą warstwę silikonu i zastąpić go nowym. Przed wykonaniem wymiany należy jednak ustalić miejsce przecieku. Zazwyczaj jest to spoina wokół brodzika lub są to miejsca łączeń, tam gdzie ścianka kabiny łączy się płytkami ceramicznymi. Silikon wymienia się na całej długości, a nie tylko w miejscu przecieku.

Czasem zdarza się, że zabieg ten nie pomaga i kabina wciąż przecieka. W takiej sytuacji najlepiej jest zasięgnąć opinii fachowca. Być może konieczne będzie skucie płytek i ponowne osadzenie brodzika.

Zepsute rolki, uszczelki, listwy

Każdy kto ma kabinę prysznicową, której system jezdny oparty jest na rolkach, wie że czasem niezbędna jest ich wymiana. Same rolki, nawet te najlepszej jakości mogą ulec zniszczeniu na skutek normalnego zmęczenia materiału. Wymiana ich nie jest skomplikowana i do jej przeprowadzenia wystarczą narzędzia, które znajdują się w praktycznie każdym domu.

Podobnie jest w przypadku listew czy uszczelek. One także mogą zacząć “puszczać”, nie spełniać swojej podstawowej funkcji. W przypadku, gdy jesteśmy właścicielami markowej kabiny, nie mamy się czego obawiać! Skorzystać można z oferty lazienkiabc.pl kabiny prysznicowe i części zamienne do kabin. W ofercie znajdziesz tysiące części zamiennych w najlepszych cenach.

One thought on “Poznaj najczęstsze awarie kabin prysznicowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 9 =

zadzowń po wycene pojazdu Poprzedni wpis Skup aut Pruszcz Gdański to strzał w dziesiątkę!
sieci ciepłownicze Następny wpis Co to takiego i jak działają sieci ciepłownicze?