Kiedy zamierzasz wykończyć wnętrze jakiegoś pomieszczenia, masz do wyboru wiele materiałów oraz sposobów. Możesz posłużyć się w tym celu kafelkami, ułożyć je w odpowiednim szyku na ścianie i podłodze. Wolisz spokojne, stonowane kolory w podobnym odcieniu czy szalone kontrasty? A może szukasz sprytnej metody na zaaranżowanie malutkiej łazienki? Przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, jak można zestawić ścienne oraz podłogowe płytki, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Jak zestawić kafle ścienne i podłogowe?

Najprostszym sposobem połączenia glazury jest postawienie na taki sam kolor podłogi oraz ścian. Jeśli obawiasz się monotonii, możesz urozmaicić fragment jednej ze ścian ciekawym wzorem. Jednolita kolorystyka sprawdza się szczególnie w większych pomieszczeniach, bo może wizualnie przekłamywać wymiary wnętrza. W dużych pokojach lub łazienkach masz swobodę aranżacji, prócz tego większy akcent jest wtedy położony na meble oraz dodatki, nie na same ściany.

Kolejna opcja to zestawianie ze sobą płytek podłogowych i ściennych tej samej barwy, ale o innym odcieniu. Daje to harmonijny, łagodny rezultat, bardzo przyjemny dla wzroku. Rozsądnym wyborem będzie ponadczasowa kolorystyka, która się nie nudzi ani nie wychodzi z mody. Jeśli wybierzesz kafle tej samej firmy, łatwiej dobierzesz poszczególne tony do wnętrza pomieszczenia. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na produkty rodzimych firm, np. na płytki ścienne Paradyż. W katalogu marki wyszukasz wiele ciekawych modeli zarówno na podłogę, jak i na ściany.

Dwa rodzaje płytek na jednej przestrzeni

Łączenie podobnych i kontrastowych barw to popularna metoda aranżacji wnętrz. Kolejna propozycja, z której często korzystają osoby planujące wystrój salonu, kuchni czy łazienki, to wydzielanie stref. Tutaj również warto zdecydować się na kafelki sprawdzonej marki takiej jak Paradyż Płytki podłogowe oraz ścienne tej firmy to świetna inwestycja, ponieważ wyróżniają się, wytrzymałością, trwałością oraz odpornością. Będą długo estetycznie wyglądać nawet przy intensywnej eksploatacji. Bogaty asortyment producenta ułatwia dobór kolorystyczny glazury.

Przy pomocy kafli wyznaczymy w pomieszczeniu obszary użytkowe. Idealnym przykładem będzie tu łazienka, w której można w ten sposób wydzielić strefę suchą oraz mokrą. To znakomite rozwiązanie przy małym metrażu. Zamiast ścianki działowej wystarczy dopasować kolory czy wzory płytek, aby uzyskać odpowiedni efekt wizualny. Można dzięki temu zrezygnować z wyodrębniania miejsca na kabinę, co ma istotne znaczenie w ciasnym wnętrzu.

Sklep z wysokiej klasy płytkami

Nie ma znaczenia, czy planujesz połączyć kafelki kontrastowo, czy zestawić podobne odcienie. Możesz przy użyciu płytek wydzielić miejsce w łazience albo optycznie powiększyć dane pomieszczenie. Najważniejsze jednak, aby zamówić je w sprawdzonym sklepie. Świetnym przykładem takiego punktu będzie Dekordia. W jej katalogu znajdziesz mnóstwo wariantów glazury, która zda egzamin w dowolnym wnętrzu, na ścianie oraz podłodze. Zachęcamy do przejrzenia oferty sklepu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jeden =

Poprzedni wpis Zalety i konstrukcja materaca z kokosa
Następny wpis Frezowanie vs toczenie – porównanie technik i zastosowań