Zamawianie towaru przez Internet jest powszechnie wykorzystywane przez klientów. Firmy dbają o szybkie wysyłki dostępnych towarów, bo doskonale zdają sobie sprawę, że czas odgrywa dla kupujących kluczową rolę. Odpowiednie przygotowanie paczki zatem powinno iść sprawnie, ale nie należy zapominać o bezpieczeństwie przesyłki, która w transporcie z punktu A do punktu B nie powinna ulec zniszczeniu. W jaki sposób zatem zapobiec uszkodzeniom towarów w kartonach do wysyłki? Czy firmy sprzedające swoje produkty przez Internet i korzystające z firm kurierskich mają jakikolwiek wpływ na to, czy paczka dojdzie do klienta cała?

Wybór odpowiedniego kartonu

Odpowiednie zabezpieczenie wysyłanej paczki to również wybór odpowiedniego kartonu. W przypadku zbyt małej przestrzeni towar może być niemożliwy do zabezpieczenia. Zbytni nacisk na przedmiot również może negatywnie wpływać na to, w jakim stanie paczka przyjdzie do klienta. Optymalny dobór wielkości kartonu do wysyłanego towaru jest jednym z kluczowych czynności, w celu zabezpieczenia wysyłki. Aby zapobiec uszkodzeniom produktu, należy wybrać odpowiedni karton, który należy dodatkowo zabezpieczyć.

 

Zabezpieczenie wewnątrz — folia pęcherzykowa

Odpowiedni dobór kartonu do wysyłanego towaru to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę podczas pakowania przesyłki. Równie istotne jest środek i stosowane wypełniacze, które mają zapobiec przed ewentualnymi uszkodzeniami produktu. Solidne zabezpieczenie w dobre materiały wypełniające sprawi, że paczka powinna dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Jednym z popularnych materiałów wykorzystywanych do zabezpieczenia towarów wysyłkowych jest folia pęcherzykowa, zwana także folią bąbelkową. To uniwersalny materiał, który świetne zabezpiecza produkty. Oczywiście należy pamiętać, że nie każdy towar nadaje się do wysyłki. Firmy kurierskie ściśle określają, jakich wysyłek nie można nadawać. Niektóre towary są całkowicie wykluczone z przewozu przez firmy kurierskie.

Zabezpieczenie folią pęcherzykową daje pewność, że towar jest stabilny i nie będzie przemieszczał się w kartonie podczas przewozu. Oczywiście, jeśli wykonanie będzie solidne. Folię bąbelkową warto stosować do różnego zabezpieczenia towarów przeznaczonych do wysyłki. Folia świetnie nadaje się do wypełnienia kartonu, dopasowuje się do przedmiotu, amortyzuje wstrząsy i chroni przed wilgocią. Nawet jeśli dany produkt jest umieszczony w opakowaniu, to i tak warto go zabezpieczyć folią pęcherzykową, a następnie stabilnie umieścić w kartonie wysyłkowym.

 

Zabezpieczenie zewnętrzne — folia stretch

Zabezpieczenie zewnętrzne przesyłki powinno być jednym z ostatnich etapów pakowania towarów. Najczęściej stosowanym materiałem do pakowania zewnętrznego kartonów jest folia stretch, która świetnie chroni paczki przed kurzem, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Karton wypełniony folią pęcherzykową można z łatwością owinąć folią strecz, gdyż ma ona właściwości klejące. Ściśle przylegająca do powierzchni folia może również łączyć kilka przesyłek w jedną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − trzy =

Poprzedni wpis Jak znaleźć najlepszego dentystę dla swojej rodziny?
Następny wpis Przyszłość aromatów do tytoniu: Innowacje i technologie w produkcji aromatów