Opieka osób starszych w Niemczech powoli staje się zawodem przyszłości. Co oznacza to określenie? Przede wszystkim wpływa na to stabilna branża, która pozwala na wybór wśród bogatej bazy ofert pracy. W niepewnych czasach zawód ten pozwala zachować bezpieczeństwo finansowe. Ważne są oczywiście również zarobki. Jednak pensja opiekunki najczęściej zależna jest od kilku czynników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse na dobre zarobki w opiece osób starszych w Niemczech.

Od czego zależy pensja opiekunki seniora?

Najczęściej wybieranym przez doświadczone opiekunki osób starszych sposobem podjęcia pracy jest współpraca z agencją opiekuńczą. Wybierając rzetelnego pracodawcę zyskujemy pewność, że praca będzie zorganizowana w sposób bezpieczny i legalny. Jednak decydując się na pracę w agencji opiekuńczej należy przejść przez proces rekrutacji, gdzie niezbędne okazują się dwie najważniejsze umiejętności. Przede wszystkim jest to doświadczenie w opiece seniora. Nie musi być ono profesjonalne. Może być to opieka nad kimś bliskim, a w miarę wyjazdów nabierzemy większego doświadczenia i pozyskamy referencje. Drugą kompetencją potrzebną do pracy z agencją jest znajomość języka niemieckiego. Dzięki niemu będziemy w stanie porozumiewać się z seniorem i swobodnie poruszać po Niemczech.

Bardzo cenione są również dodatkowe umiejętności. Pozwalają one opiekunkom osób starszych w Niemczech na zdobycie lepiej płatnych zleceń. Niemieckie rodziny często szukają osób: z prawem jazdem, z doświadczeniem w opiece, z ukończonymi kursami opiekuńczymi lub wykształceniem medycznym, np. pielęgniarskim.

Uczciwi pracodawcy w branży opiekuńczej

Chcesz się upewnić, że agencja opiekuńcza z którą podejmujesz współpracę jest uczciwa? Sprawdź, czy zapewni Ci ona legalną umowę, ubezpieczenie i pomoc na zleceniu. Jest to bardzo ważne, aby opiekunka osób starszych mogła czuć się komfortowo na zleceniu. Jedną z często polecanych agencji opiekuńczych jest Veritas Opieka. Firma oferuje pełną organizację wyjazdu oraz jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa to średnio 1800€ netto miesięcznie. Opiekunka osób starszych nie ponosi na zleceniu żadnych dodatkowych kosztów. Zamieszkanie, wyżywienie i obustronny transport są bezpłatne. Szukasz dobrego zlecenia w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − jeden =

Poprzedni wpis Plafon glamour jako nowoczesny dodatek do salonu i łazienki
Następny wpis Czy opłaca się pozycjonować strony w Lesznie?