Uszkodzona szyba jest nie lada problemem i nierzadko wiąże się z koniecznością wymiany całego pakietu. Warto jednak zauważyć, że tylko niektóre usterki wymagają bezwzględnej inwestycji w nowy produkt. O jakich sytuacjach mowa? Kiedy zdecydować się na naprawy? Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej o związanych z tym kwestiach.

Kiedy zdecydować się na wymianę szyby?

Tak naprawdę istnieje tylko jeden powód, dla którego należy zakupić zupełnie nową szybę. Mowa konkretnie o pękniętej szybie. Nawet jeśli pęknięcie nie przebiega przez cały pakiet (współczesne okna posiadają przynajmniej kilka szyb), to trzeba niestety wymienić całość. Wynika to z połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami, a także ulatniania się wypełniającego przestrzeń międzyszybową gazu. To on odpowiada za właściwości termoizolacyjne okna.

Jak usunąć rysy z szyb okiennych?

Wszystko poza pęknięciami kwalifikuje się raczej do naprawy niż wymiany. Należy bowiem wiedzieć, że szyby mogą powrócić do swojego doskonałego, przejrzystego wyglądu nawet w przypadku głębokich rys, zmatowienia czy osadzania się zanieczyszczeń stałych. Usuwanie rys z szyb okiennych wymaga jedynie dobrego przygotowania, umiejętności i wiedzy.

Specjaliści z firmy Poleron posiadają wszystko, co jest potrzebne do naprawy szyb w bezpieczny oraz skuteczny sposób. Jak to wygląda w praktyce? Wszyscy fachowcy są wyposażeni w urządzenia polerskie o regulowanej mocy. Wystarczy dobrać tryb pracy, a następnie ostrożnie i równomiernie polerować powierzchnię aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Usuwanie rys z szyb okiennych trwa kilkanaście minut, najwyżej pół godziny.

Cały proces jest wyjątkowo opłacalny. To zaledwie 30-70% kosztu zakupu nowego pakietu. Co więcej, nie ma potrzeby wyjmowania szyby na czas pracy, co ogranicza ryzyko oraz wydatki związane z ponownym montażem. Oznacza to również, że usługę usuwania rys z szyb okiennych przeprowadza się na miejscu u klienta.

Które szyby można naprawiać?

Pod tym względem nie ma wielu ograniczeń. Praktycznie każda szyba montowana w domach, biurowcach czy zakładach pracy nadaje się do naprawy. Usuwanie rys z szyb okiennych można bez problemu przeprowadzić na powierzchniach hartowanych, giętych, typu Lacobel i wielu innych. Jedynym wyjątkiem są produkty z zewnętrznymi powłokami – ich polerowanie nieuchronnie wiąże się z usunięciem dodatkowej warstwy.

A co z parapetami?

Podobnie jak szyby, parapety również nadają się do naprawy. I to dokładnie tą samą metodą. Polerowanie parapetu jest nie tylko tańsze od wymiany, ale też pozwala zachować dostosowany do wnętrza element. Co więcej, profesjonalnie wykonana usługa przedłuża jego żywotność, a nawet sprawia, że wygląda on jak nowy. Dlatego naprawdę warto skorzystać z tej opcji.

Zainteresowanych polerowaniem parapetu i szyb zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami firmy Poleron. Zapewniamy najkorzystniejsze rozwiązania w atrakcyjnej cenie, a także fachowe doradztwo przy podejmowaniu decyzji o naprawie lub wymianie okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziewiętnaście =

Poprzedni wpis Skup aut Bydgoszcz – Skorzystaj z darmowej wyceny!
Następny wpis Do jakich wnętrz użyć spieków kwarcowych?