Nie ma nic gorszego od pojawienia się w domu pasożytów. Największą zmorą każdego domownika jest odkrycie w swoim mieszkaniu lub domu pluskiew. Bez wątpienia najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest niezwłoczne wezwanie specjalistów, którzy bez problemu sobie z nimi poradzą. Jak przygotować się do odpluskwiania domu?

Dlaczego i gdzie pojawiają się pluskwy?

Pojawienie się pluskiew w domu nie świadczy o tym, że nie panujemy nad czystością, ponieważ w nawet najbardziej wysprzątanym i zadbanym domu mogą się pojawić. Ich występowanie może świadczyć o okresowej epidemii, która właśnie trwa w naszej okolicy. W takich momentach insekty bardzo łatwo się przenoszą i są w stanie opanować każdy znajdujący się w pobliżu dom. Pluskwy żyją w ukryciu, wybierają sobie miejsca najbardziej ciasne, ciepłe, najczęściej pokryte materiałem, w którym łatwo jest im się schować. Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże pozbyć się tych pasożytów, jest skorzystanie z profesjonalnej dezynsekcji.

Zabieg dezynsekcji wykonują odpowiednio przeszkoleni do tego specjaliści, którzy wiedzą, jak dokładnie i bezpiecznie przystąpić do korzystania ze środków biobójczych. Jeśli w naszej okolicy nie ma ekipy, która ją wykonuje, warto poszukać gdzieś dalej. Na pewno dostępna będzie dezynsekcja pluskiew w Warszawie, Krakowie, czy innym większym mieście.

Jak przygotować się do odpluskwiania?

Prawidłowe i bezproblemowe wykonanie dezynsekcji nie obędzie się bez odpowiedniego przygotowania domu, czy mieszkania przez jego właściciela. Jest kilka przydatnych wskazówek i środków ostrożności, które pomogą skonfrontować się z tym zabiegiem.

Odpluskwianie polega na otruciu niechcianych insektów silnie działającymi preparatami. Wymaga to zabezpieczenia naszej przestrzeni. Ważne jest, aby żaden domownik nie miał sposobności z wykorzystywanymi do dezynsekcji substancjami.

Pierwszym, do czego należy przystąpić, jest porządne sprzątanie, podczas porządków największą uwagę należy skupić na najbardziej ukrytych i trudno dostępnych miejscach. Odkurzając, trzeba zwrócić uwagę na rogi i kąty, okolice mebli, przestrzeń pod i za nimi. Problematycznym miejscem jest łóżko, to właśnie w nim najchętniej lokalizują się pluskwy. Skuteczność przeprowadzonego zabiegu może być uzależniona od ilości dywanów i wykładzin, dlatego, jeśli jest taka możliwość, warto je na początek bardzo dokładnie wyczyścić i odkurzyć, a następnie zwinąć i postawić jak najdalej od mebli zawierających materiał, czyli foteli, kanap i łóżek.

Drugą ważną rzeczą jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni pomiędzy meblami. Schowki, otwierane pufy najlepiej opróżnić i otworzyć. Poszewki i koce zdjąć i powiesić w dostępnych miejscach. Dzięki tym wszystkim czynnościom ekipa dezynsekcyjna będzie mogła dotrzeć w każde miejsce z jeszcze większą skutecznością.

Czas i cena odpluskwiania

Produkty używane do odpluskwiania są trujące dla ludzi i zwierząt, dlatego ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i opuszczenie domu na czas wykonywania zabiegu. Przy pomocy folii i taśmy można zabezpieczyć meble oraz miejsca, które mają kontakt z jedzeniem. Sama dezynsekcja trwa od kilku do kilkunastu godzin, natomiast do domu nie można wejść przez minimum 2 godziny. Przykładowo, przeprowadzona dezynsekcja w Warszawie to koszt zaczynający się od 150 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =

Poprzedni wpis Jak zaprojektować eleganckie ogrodzenie z przęseł ogrodzeniowych?
Następny wpis Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy wywozie gruzu?