Dzięki telewizji przemysłowej, czyli nowoczesnych kamerach umieszczonych w strategicznych miejscach, bezpieczeństwo firm i prywatnych posesji znacząco się poprawiło. Nic więc dziwnego, że technologia tak szybko znalazła swoich zwolenników. Warto jednak pamiętać, że w jej obrębie funkcjonują różne rozwiązania, jak np. IP PoE. Czym jest taki monitoring i kiedy warto się na niego zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Na czym polega monitoring IP PoE?

Skrót jest niezrozumiały, ponieważ nie posługujemy się nim na co dzień. Dlatego należy się kilka słów wyjaśnień. Tego typu kamery wykorzystują technologię IP – Internet Protocol. Pozwala ona na uzyskanie najlepszej jakości obrazu, dochodzącego nawet do 4K. Trudno o lepsze rozwiązania w tej dziedzinie.

Kamery IP można podłączyć do rejestratora na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest sieć bezprzewodowa Wi-Fi, co ułatwia montaż i obsługę. Jednak dużo popularniejszy jest drugi sposób, czyli PoE – Power over Ethernet. Zasilanie płynie przez kabel teleinformatyczny (skrętkę). Wymaga w związku z tym dodatkowej inwestycji w okablowanie, ale korzyści z naddatkiem rekompensują tę niedogodność.

Zalety kamer do monitoringu IP PoE

Dlaczego właściwie skrętki są chętniej wybierane niż Wi-Fi? Wynika to z zalet, jakie za sobą niosą. Przede wszystkim monitoring IP PoE dużo szybciej przesyła dane. Nawet obraz o najwyższej jakości, który w przypadku słabszego sygnału Wi-Fi mógłby docierać z mniejszym lub większym opóźnieniem. To w oczywisty sposób skraca czas potrzebny na reakcję na wydarzenia rejestrowane przez kamerę.

Oprócz tego PoE pozwala uniezależnić system od sieci. W praktyce oznacza to, że w przypadku zaniku sygnału Wi-Fi w budynku, monitoring dalej będzie nagrywać obraz i dźwięk, a także przesyłać go do rejestratora IP. Niezależnie więc od sytuacji monitorowane miejsca pozostają pod kontrolą.

Kiedy zdecydować się na monitoring IP PoE?

Prezentowane rozwiązanie znajduje swoje zastosowanie praktycznie wszędzie. Najczęściej korzystają z niego przedsiębiorstwa w celu ochrony mienia oraz pracowników. To doskonały sposób na zabezpieczenie terenu ze względu na swoją niezawodność, ponieważ profesjonalne kamery IP PoE są wytrzymałe, a rejestrowany obraz wysokiej jakości. Warto zdecydować się na nie również dlatego, że dzięki skrętkom mogą transmitować dane na duże odległości, co przyda się przy ochronie wielkich obiektów przemysłowych.

Również klienci indywidualni decydują się na PoE z wyżej wspomnianych względów, choć w domach o niewielkich albo przeciętnych rozmiarach monitoring Wi-Fi w zupełności wystarczy.

Gdzie znaleźć profesjonalne kamery IP PoE?

Tylko wysokiej jakości sprzęt zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dlatego polecamy zainwestować w rozwiązania proponowane przez uznane w branży marki, takie jak HikVision, Ezviz czy Imou. Znajdziesz je w sklepie internetowym Noxel, który udostępnia sprawdzone technologie w korzystnej cenie. Zobacz, co mają do zaoferowania w zakresie monitoringu IP PoE – z pewnością znajdziesz produkty odpowiadające na Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 6 =

Poprzedni wpis Księgowość spółki z o.o jako gra strategiczna – nowoczesny biznes
Następny wpis Optymalizacja treści w obsłudze Social Media