Urządzając sypialnie stajemy przed dylematem jakie łóżko wybrać? Wybór łóżka zaczyna się od jego rozmiaru i materiału. Jeśli potrzebujesz rady jak wybrać łóżko do sypialni to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktyczny wskazówek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są zalety poszczególnych materiałów i który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom?

Jednym z głównym kryteriów wyboru jest design łóżka, ale nie zawsze powinien być to główny czynnik decydujący. W szerokiej ofercie łóżek dostępnych w DlaSpania, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego w tym artykule skupimy się na bardziej praktycznych aspektach wyboru łóżka, o których powinniśmy zawsze pamiętać, bez względu na panujące trendy w wyglądzie łóżek.

Rama to podstawa łóżka

Zarówno przy łóżkach z litego drewna, jak i tych tapicerowanych, ważne jest, aby rama była solidna, żebyś zawsze mieli pełne zaufanie do jakości połączeń poszczególnych elementów. Do wyboru są dwa rodzaje solidnych łączeń – metal-w-metal oraz śruby wwiercone w drewno. Dzięki metalowym połączeniom możecie rozmontować i ponownie zmontować łóżko w dowolnym momencie, bez obaw o to, że łóżko będzie się ruszać lub zacznie skrzypić. Śruby wwiercone w drewno stosuje się tam, gdzie rama boczna jest węższa.

Wady poszczególnych rodzajów łóżek

Łóżka drewniane mają znaczącą wadę polegającą na tym, że drewno, jak wiadomo, pracuje. Jednak producenci łóżek mają sposoby, aby temu zapobiec. Pierwszym istotnym krokiem jest odpowiednie wysuszenie drewna. W przeciwnym razie łóżko będzie skrzypiało. Innym sposobem jest metoda łączenia drewna na mikrowczepy. Oznacza to, że elementy drewna są łączone zarówno podłużnie, jak i poprzecznie. Zapewnia to wytrzymałość konstrukcji.

Łóżka tapicerowane są popularnym elementem wystroju wnętrz. Wyściełane pianą wezgłowia zachęcają do tego, aby nie tylko leżeć, ale także siedzieć w łóżku. Jednak to, co z jednej strony jest zaletą, z drugiej może przysparzać zmartwień. W przeciwieństwie do łóżka z litego drewna, tapicerowanie wymaga regularnego impregnowania i czyszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych środków, które pomogą Ci w łatwym czyszczeniu np. łóżka podwójnego. Kolejną wadą związaną z czyszczeniem jest większe ryzyko reakcji alergicznych na roztocza, które mogą znajdować się w tapicerce, która nie jest regularnie czyszczona.

Chociaż przy wyborze łóżka większość z nas będzie się kierowała jego wyglądem, nie zapominajmy by brać też pod uwagę opisane powyżej kwestie techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 13 =

Poprzedni wpis Co warto wiedzieć o raporcie środowiskowym?
Następny wpis Drewniane dekoracje Sikorka – nietuzinkowa aranżacja wnętrz