Sztuczna trawa z rolki pojawiła się relatywnie niedawno, bo w drugiej połowie XX wieku. Została ona stworzona w celu zastąpienia naturalnej murawy ze względu na jej nietrwałość. Przy intensywnej eksploatacji trawa szybko ulegała zniszczeniu. Niestety trzeba było długo czekać na to, aby odrosła. Zaczęto pracować nad syntetycznym odpowiednikiem i pomimo niezbyt dobrych efektów na początku rozwój technologii pozwolił na stworzenie czegoś niezwykle wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Obecnie sztuczny trawnik cieszy się ogromną popularnością, ma wysokie walory estetyczne i użytkowe.

Sztuczna trawa na balkon i do ogrodu zamiast naturalnej?

Początkowo sztuczny trawnik wykorzystywano wyłącznie na boiskach piłkarskich, ale po ulepszeniu go zaczął cieszyć się coraz większą popularnością. Doceniono wysokie walory użytkowe i estetyczne. Syntetyczny trawnik do złudzenia przypomina naturalne runo. Wystarczy spojrzeć i dotknąć, aby utwierdzić się w tym przekonaniu. Obecnie można liczyć na ogromny wybór. Dostępne są trawy krajobrazowe i sportowe. Różnią się one jest zabarwieniem, długością i wysokością włókien.

Sztuczna trawa ogrodowa jest wykorzystywana także na balkonach i tarasach. Rewelacyjnie nadaje się na place zabaw. Można spotkać ją się także na polach namiotowych i kempingach. Świetnie zastępuje naturalną murawę w obiektach sportowych. Wymiana sztucznej murawy może zostać przeprowadzona w kilka godzin. Po ułożeniu możliwe staje się przystąpienie do użytkowania.

Czy sztuczna trawa będzie lepsza od naturalnej?

W przypadku naturalnej trawy trzeba liczyć się z tym, że nie sprawdzi się ona wszędzie. Znaczenie ma ukształtowanie terenu, rodzaj powierzchni, żyzność gleby. Syntetyczna murawa to uniwersalne rozwiązanie. Nadaje się także do miejsc mocno zacienionych, nadmiernie nasłonecznionych. Z kolei naturalne runo cechuje się dużą podatnością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wygoda użytkowania syntetycznej murawy przemawia na jej korzyść, podobnie jak niskie koszty utrzymania i brak konieczności przeprowadzania rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie ulega zniszczeniu nawet przy intensywnym użytkowaniu. Sztuczna trawa składa się z elastycznego podłoża, do którego są solidnie przymocowane kępki runa, nie trzeba martwić się o ich wyrwanie. Znika problem z przerzedzeniami i atakami szkodników.

Nawet jeśli ktoś zakupi najlepszej jakości mieszankę traw, to niestety nie może mieć pewności, że powstanie z tego piękny trawnik. Bez nakładów czasu i energii trzeba zapomnieć o nienagannej murawie. Konieczne staje się nawożenie, nawadnianie i koszenie oraz szereg dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych o różnych porach roku. Zdecydowanie wygodniejsza w użyciu staje się trawa syntetyczna, którą można kupić w różnych wariantach na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/. Trwałość naturalnego runa pozostawia wiele do życzenia, z kolei syntetyczna murawa może być użytkowana codziennie po kilkanaście godzin i nadal będzie świetnie się prezentować. Jest ona przyjazna dla środowiska. Chodzenie po naturalnej i sztucznej trawie zapewnia niemalże identyczne wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =

Poprzedni wpis Depilacja laserowa ciała
Następny wpis Konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe. Dla kogo eventy w hotelu?