Dzięki unikalnym pustakom ceramicznym Porotherm postawisz ściany trwałe i ekologiczne. Wyprodukowane z gliny, wody i drewnianych trocin, bez użycia chemicznych dodatków gwarantują zdrowsze życie mieszkańców.

Taki surowiec to idealne zabezpieczenie przed grzybami czy pleśnią, co znacząco wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Z kolei duża stateczność cieplna sprawia, że w domach wybudowanych z pustaków Porotherm nie jest w nich, ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno. Taki materiał budowlany można określić mianem nowoczesny, ale wierny tradycji. Czego chcieć więcej?

Odejście od chemii w budownictwie – dobry kierunek?

Stosowanie materiałów budowlanych przyjaznych środowisku i ludziom stało się coraz bardziej powszechne. Ekologia weszła już prawie do każdej branży i nikt nie dziwi się, że również do budowlanki. Mówi się o dwóch rodzajach materiałach eko: naturalne i przetworzone. W rozpatrywaniu czy np. pustaki marki Wienerberger są ekologiczne należy wziąć pod uwagę ich skład, pochodzenie oraz miejsce przechowywania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że do produkcji materiałów budowlanych wykorzystywana jest energia nieodnawialna w ogromnej ilości. Efektem jest wzrost emisji CO2. Wybierając materiały eko zadbasz nie tylko o siebie, ale również o przyszłe pokolenia!

Pustaki ceramiczne Porotherm Wienerberger pomogą Ci tego dokonać. Wykonane z samych naturalnych surowców mają bardzo pozytywny wpływ na mikroklimat w budynku. Utrzymanie optymalnej temperatury latem i zimą nie stanowi tu problemu. Decydując się na materiały budowlane, które nie mają szkodliwego wpływu na środowisko, nie można zapomnieć o nieco innych zasadach budowlanych, choćby właściwej o segregacji odpadów podczas budowy.

Obawiasz się grzybów i pleśni w nowym domu?

Prawdopodobieństwo wystąpienia na ścianach tego uporczywego zjawiska nie jest zależne ani od budżetu, ani od poziomu fachowej wiedzy. Za to istotne jest, aby postawić ściany z budulca wyróżniającego się niską nasiąkliwością w tzw. strefie przypowierzchniowej. Wypalane w wysokich temperaturach pustaki ceramiczne Wienerberger są pozbawione wilgoci technologicznej, która przyczynia się do powstawania grzybów na ścianach. Taki produkt poradzi sobie nawet z dużą ulewą, gdyż woda z łatwością z niego odparuje. Okazuje się, że również duże znaczenie w kwestii rozwoju pleśni ma gładkość wyrobów ceramicznych, z których zbudowana jest dana ściana. Bardzo gładka powierzchnia pustaków Porotherm odporna jest na przyleganie do niej zarodników.

Nie bagatelizuj występowania w domu grzybów i pleśni, bowiem mogą one spowodować u Ciebie alergie, przemęczenie, bóle głowy, problemy z żołądkiem, itd.

Szeroka gama pustaków Wienerberger jest dostępna w hurtowni: https://www.rajbud.biz/oferta/materialy-budowlane/pustak-ceramiczny-wienerberger-porotherm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − jeden =

perfumy jak przechowac Poprzedni wpis Tanie zamienniki perfum do 30 zł
Następny wpis Kiedy kupno wózka widłowego się opłaca?