Każdy związek niezależnie od stażu miewa swoje gorsze i lepsze momenty. Wzloty i upadki to naturalna rzecz i coś, z czym mierzą się partnerzy we wszystkich relacjach. Nie oznacza to jednak, że nie warto zadbać o to, aby tych szczęśliwszych momentów było więcej niż kłótni i „cichych dni”. Kluczem do tego jest przede wszystkim komunikowanie potrzeb w związku. Sprawdź, jak robić to w sposób, który sprawi, że zarówno Ty, jak i partner będziecie w pełni zadowoleni ze wspólnie spędzanego czasu.

Komunikacja w związku

Nie jest tajemnicą, że rozmowa potrafi rozwiązać każdy problem w relacjach, również tych romantycznych. Ważne jest jednak, aby oboje partnerów brało w niej czynny, niewymuszony udział i pragnęło tego samego – dojścia do porozumienia. Niezbędne do tego jest nie tylko wysłuchanie potrzeb i pragnień drugiej połówki, ale także próba ich spełnienia. Dotyczy to każdej strefy życia, w tym także tego erotycznego. Jego jakość może znacząco się poprawić, jeśli zamiast denerwować się na partnera, zakomunikujemy mu, czego potrzebujemy. Każdy dojrzały mężczyzna powinien przyjąć uwagi i prośby swojej partnerki z otwartością i zrozumieniem. Stąd o wiele bliżej do porozumienia w ważnej dla związku sferze łóżkowej.

Sztuka kompromisów

Efektywna komunikacja, która zmierza do porozumienia to nie tylko wsłuchiwanie się w potrzeby partnera i ich spełnianie. To także sztuka kompromisów. Warto pamiętać o tym, że w związku obie osoby są partnerami i ich zdanie jest tak samo ważne. Wasze pragnienia są na równi i oboje zasługujecie na spełnienie i satysfakcję, również z życia erotycznego. Istotne jest więc, aby obie strony starały się równie mocno i angażowały w tym samym stopniu.

Każdy aspekt jest ważny

Tak jak ważna jest komunikacja, tak równie ważne jest to, jak czujemy się w związku. Jeśli częściej niż spełnienie i szczęście odczuwasz nudę i rutynę, warto zastanowić się, czego brakuje w twojej relacji. Często chodzi o brak różnorodności i nowości – dotyczy to zwłaszcza małżeństw z długim stażem, ale nie tylko. Nawet w krótkich związkach szybko może wypalić się ogień namiętności, jeśli partnerzy nie komunikują swoich potrzeb zarówno w sferze życia codziennego, jak i erotycznego. Jest na to jednak proste rozwiązanie. Odwiedź wraz z partnerem sex shop online, bez wychodzenia z domu i zainspirujcie się do spróbowania czegoś nowego.

Nie bój się eksperymentować

Czasami, żeby uniknąć rutyny i znudzenia trzeba dodać nieco pikanterii. Nie należy jednak sięgać po zbyt drastyczne środki – czasami drobna, subtelna zmiana potrafi zdziałać cuda i otworzyć partnera na nowe doznania. Nic nie rozpala atmosfery tak jak zmysłowa bielizna erotyczna. Dzięki seksownemu kompletowi w łatwy sposób możesz ożywić sferę łóżkową. Warto wybrać zestaw, w którym poczujesz się pięknie i pewnie – w oczach partnera, jak i swoich własnych, będziesz dzięki temu wyglądać setki razy lepiej. Odważna bielizna to także pierwszy krok w kierunku zmian w waszym życiu erotycznym – z pewnością wyrwie was z rutyny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 12 =

silnik Poprzedni wpis Silnik dławi się przy ruszaniu lub przyspieszaniu? Sprawdź możliwe przyczyny!
Następny wpis Jakie czynności przeprowadza adwokat w sprawie karnej?