Przechowywanie zgrzewanych uszczelek magnetycznych w odpowiedni sposób jest niezmiernie ważne, ponieważ złe warunki i niewłaściwy sposób magazynowania może doprowadzić do utraty właściwości oraz całkowitego uszkodzenia uszczelki.

Uszczelka – odpowiednie warunki do przechowywania

Warunki do przechowywania uszczelek są ściśle określone, a przestrzeganie ich pozwala zachować uszczelki w nienaruszonym stanie. Przede wszystkim należy chronić uszczelki przed ich deformacją, co jest możliwe do zapewnienia trzymając je w oryginalnych opakowaniach.

Opakowania z uszczelkami powinny być przechowywane w suchych i odpowiednio wentylowanych pomieszczeniach, dzięki czemu opakowanie nie ulegnie uszkodzeniu z powodu nadmiernej wilgotności lub złego składowania.

Najbardziej optymalna do przechowywania uszczelek jest temperatura wynosząca od 5 do 35°C, a wilgotność powinna być na poziomie około 60%. Zbyt niskie temperatury mogą zwiększać sztywność uszczelki, a z kolei zbyt wysokie mogą spowodować niepożądaną zmianę wymiarów uszczelki. Należy również pamiętać, że przed montażem uszczelka powinna mieć ściśle określoną temperaturę. W przypadku uszczelek wykonanych z PVC jest to od 20 do 25°C.

Oprócz przechowywania uszczelek w przeznaczonych do tego opakowaniach, istnieje możliwość na przetrzymywanie ich na specjalnych stojakach, gdzie uszczelki mają zapewnione odpowiednie wsparcie.

Monitorowanie stanu zużycia uszczelki

Uszczelki do urządzeń chłodniczych, podobnie jak inne przedmioty i urządzenia, ulegają zużyciu. Wtedy należy ją niezwłocznie wymienić, ponieważ zużyta lub uszkodzona uszczelka w urządzeniu chłodniczym wiąże się z większym zużyciem energii elektrycznej, psuciem produktów wewnątrz komory, krótszym życiem sprężarki, a nawet uszkodzeniem całego urządzenia.

Istotne jest więc monitorowanie stanu zużycia uszczelki, aby w razie konieczności wymienić ją na nową w odpowiednim momencie. Uszczelka, choć wydaje się błahym elementem urządzenia chłodniczego, może skutecznie utrudnić prawidłowe funkcjonowanie urządzenia i doprowadzić do sporych strat finansowych.

Prawidłowo zabezpieczone i zapakowane uszczelki to ważny element procesu produkcyjnego. Doskonale wie o tym każdy producent uszczelek. Wysokie standardy bezpieczeństwa i odpowiednie procedury przez wiele lat działalności wypracowało AiFO Components, które jest czołowym producentem uszczelek magnetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + siedem =

Poprzedni wpis Dofinansowania dla ekologicznych rozwiązań dla domów i firm
Następny wpis Kształty kolumn głośnikowych – jak wpływają one na rozpraszanie dźwięku i właściwości akustyczne?