Wnętrza domowe trudno wyobrazić sobie bez wielu elementów – m.in. bez stołowych lamp. Pełnią one w pomieszczeniach rolę dodatkowych punktów oświetleniowych, dlatego też planując domowe oświetlenie, koniecznie trzeba uwzględnić w projekcie.

Jakie zalety mają lampy stołowe?

Jak podkreślają doradcy ze sklepu Centrum Światła, lampy stołowe mają wiele zalet. Przede wszystkim pomagają w wydzieleniu w danym pomieszczeniu poszczególnych stref. Przyczyniają się do kreowania nastrojowej atmosfery sprzyjającej relaksowi i odpoczynkowi, ale także są niezastąpione przy wykonywaniu niektórych czynności. Lampa stołowa jest niezbędna podczas czytania, pracy, wykonywania makijażu  itp. Da się ją bez problemu dopasować zarówno do konkretnych potrzeb, jak i do wystroju pomieszczenia. Klasyczne, minimalistyczne, loftowe, retro – wybór jest naprawdę ogromny. Na uwagę zasługuje np. oświetlenie Blaupunkt, które wyróżnia się bardzo nowoczesnym designem.

Wybór lampy stołowej – jakimi kryteriami się kierować?

Kupując lampę stołową, trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach. Jeśli chodzi o jej wielkość, to musi być ona dopasowana do danego pomieszczenia. Zachowanie właściwych proporcji jest w tym kontekście niezmiernie ważne. Zbyt mała lampa będzie niewidoczna we wnętrzu, a zbyt duża przytłoczy je i zdominuje, a chodzi przecież o zachowanie pewnej równowagi. Przykładowo lampa, która zostanie ustawiona w pobliżu kanapy, nie może być więcej niż półtora raza wyższa od stolika czy szafki, na którym będzie umieszczona. Lampa nie może też przeszkadzać ani być narażona na przypadkowe upadki, dlatego też należy mieć na uwadze szerokość blatu stolika czy komody. Zdecydowanie opłaca się postawić na jakość. Lampa powinna być inwestycją na dłuższy czas, dlatego też duże znaczenie ma to, z jakich materiałów została wykonana. Trwałe i solidnie zrobione lampy z powodzeniem służą przez długi czas. Dobra jakość ma rzecz jasna swoją cenę, ale na pewnych elementach wyposażenia domu czy mieszkania nie ma co oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 9 =

Poprzedni wpis Wózki widłowe do obsługi dużych hal – korzyści z użytkowania
Następny wpis Nie wyrzucaj śmieci po remoncie do zwykłego śmietnika – co zrobić z odpadami?