Kajak wędkarski charakteryzuje się całkowicie odmienną specyfikacją od innych tego typu łodzi: różni się nie tylko budową i kolorem, ale zdarza się, że wyróżnia go także siła napędowa, którą są…nogi. Kajaki wędkarskie na pedały, z miejscem na silnik, a może tradycyjne z wiosłem – gdzie je kupić? Na jaki się zdecydować? Ile kosztuje dobry kajak wędkarski? Jakie marki są godne uwagi?

Kajak wędkarski na pedały

Pomyślisz sobie może – gdzie tu sens? Przecież kajakowanie od zawsze kojarzyło się z wiosłowaniem! Mocne, solidne wiosło pomaga w osiągnięciu balansu, niejednokrotnie wykorzystujemy je także do odpychania się od brzegu rzeki, a w sytuacjach, kiedy nieco szybszy nurt przyprawia nas o szybsze bicie serce, wiosło pozwala na kontrolowanie całej akcji. Ale zastanów się: czy wybierasz się na ryby w miejsca, gdzie rzeka płynie wartko, szybko? Czy raczej wolisz wolne, spokojne wody? Myślę, że odpowiedź jest oczywista: owocne łowy są tam, gdzie cisza i spokój! I właśnie z myślą o takich warunkach powstał kajak wędkarski na pedały. To rozwiązanie niesie za sobą szereg zalet: Twoje ręce pozostają wolne, a przecież to właśnie ich potrzebujesz w celu zarzucenia czy poprawienia wędki. Lubisz obserwować przyrodę? Bierz lornetkę w dłoń i do dzieła! Już nic nie będzie Ci stało na przeszkodzie.

Kajak wędkarski w ekonomicznym wydaniu

Jeżeli nie zależy Ci opisanym powyżej systemie napędu nożnego, to zainteresuj się ofertą marki Pelican – kanadyjskiego producenta, który (wg nieoficjalnych danych) produkuje najwięcej kajaków rocznie. Pelican jest znany na całym świecie – także w Polsce. Kajak wędkarski Pelicana cechuje się stosunkowo niską ceną (ok. 2 lub 3 tys. złotych już razem z wiosłem) oraz:

 • bardzo dużą wytrzymałością (Pelican stawia na solidne, trwałe materiały, które charakteryzują się odpornością na wszelkie uderzenia i wstrząsy)
 • niską wagą (co likwiduje problem ewentualnych przenosin i transportu)
 • stabilnością (dzięki czemu możesz łowić ryby także w pozycji stojącej bez obawy, że wpadniesz do wody)
 • dobrym, łatwym prowadzeniem
 • możliwością recyklingu (co w dzisiejszych czasach również powinno być brane pod uwagę).

Jeżeli posiadasz jednak większy budżet i zależy Ci na kajaku wędkarskim w wydaniu premium, to mam dla Ciebie inną propozycję.

Kajaki wędkarskie FeelFree

FeelFree cieszy się niesłabnącą popularnością za oceanem, a ostatnio podbija także polski rynek kajaków wędkarskich. Seria “Lure” tego producenta została okrzyknięta najbardziej wyczekiwaną nowością na rynku wędkarskim! I nie ma w tym właściwie nic zaskakującego: specyfikacja każdego kajaka wędkarskiego z logiem FeelFree robi wrażenie. Masz tutaj pełną dowolność, jeżeli chodzi o siłę napędową: możesz dokupić silnik (istnieje możliwość bezproblemowego montażu) lub zdać się na siłę własnych mięśni. Poniżej przedstawię Ci specyfikację przykładowego modelu: kajak wędkarski Lure 11,5.

 • Innowacyjne siedzenie Gravity Seat, które możesz dowolnie modyfikować. Demontaż? Wolisz siedzieć niżej? Wyżej? Nieważne, jakie są Twoje wymagania! Ten rodzaj fotela pozwala na komfortowe siedzenie przez wiele godzin wędkowania!
 • 4 korki odpływowe
 • Przedni właz wodoszczelny
 • Zamykana skrzynka wędkarska
 • 4 szyny do montażu Uni-Track lub Uni-Bar
 • Praktyczne kieszenie siateczkowe po bokach na niezbędne drobiazgi
 • 2 uchwyty na wędki (rozmiar L)
 • Smycz ułatwiająca wstawanie
 • Podnóżki (aby jeszcze bardziej poprawić komfort siedzenia)
 • Koło, dzięki któremu jedna osoba może śmiało transportować kajak wędkarski po jakimkolwiek gruncie.

Koszt? Kajak wędkarski Lure 11,5 to wydatek ok. 7,5 – 8 tys. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę okres użytkowania takiej łodzi oraz jej możliwości to myślę, że cena nie jest zbyt wygórowana.

Kajaki wędkarskie z zaufanego źródła

Jeżeli chcesz zakupić kajak wędkarski marki FeelFree bądź Pelican, to koniecznie zajrzyj na stronę https://gokajak.com/ – jest to sklep zajmujący się dystrybucją kajaków i różnych kajakowych akcesoriów od wielu producentów z całego świata. Kupując w tym miejscu zawsze będziesz miał pewność, że nabyłeś oryginalny produkt. No i ceny! Wypadają najkorzystniej na tle konkurencji – uwierz, to sprawdzone info. Gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 7 =

Poprzedni wpis Sukces bez tajemnic – miliarder opowiedział o spełnianiu marzeń
Następny wpis Jakie imprezy okolicznościowe można urządzić w hotelu?