W niektórych kwestiach warto uczyć się od najlepszych, a w kwestii odnoszenia sukcesów na pewno. Paweł Marchewka, jeden z najbogatszych Polaków opowiedział o swojej motywacji, priorytetach i planach na przyszłość.

Każdy z nas zadaje sobie pytanie: jak osiągnąć sukces? Patrząc na to, jak wielu coachów chce nas oświecić, pokazać nam jedyną słuszną drogę lub sprzedać wielki sekret stojący za sukcesami znanych ludzi, można się zastanowić czy taki sekret na pewno istnieje.

Paweł Marchewka, miliarder, właściciel i założyciel firmy Techland, specjalizującej się w produkcji gier wideo, jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody im. Jana Wejcherta przyznawanej przez Polską Radę Biznesu za wybitne osiągnięcia w biznesie. Najsłynniejsza produkcja studia, Dying Light, jest jednym z bestsellerów światowego rynku gier wideo i zgromadziła ponad 25 milionów graczy. Druga odsłona, Dying Light 2: Stay Human, wydana w lutym 2022 roku, była na szczycie listy życzeń Steam przez większość miesięcy przed premierą i była jednym z najgłośniejszych tytułów wydanych w ciągu ostatnich lat.

rozmowie z magazynem Brief został zapytany o to, co go motywuje oraz dlaczego obrał taką, a nie inną drogę w życiu. Na oba pytania padła prosta odpowiedź: pasja. Jest to, według jednego z najbogatszych Polaków jego największa siła napędowa. Wynikająca jeszcze z nastoletnich lat Marchewki obsesja na punkcie gier zestawiona z kiełkującym wtedy rynkiem gier oraz, nie oszukujmy się, sporą dozą szczęścia, spowodowały narodziny giganta rynku gier jakim jest Techland. 

W tym samym wywiadzie Marchewka wspomniał też o balansie między życiem zawodowym i prywatnym. Jest to cenna lekcja na temat tego, że życie to coś więcej niż praca i niezależnie od naszego statusu materialnego, ważne jest to, by w życiu mieć coś więcej, pewną odskocznię od pracy. 

Reasumując, pomijając szczęście (na które oczywiście nie mamy wpływu), ważne jest to by robić rzeczy z pasją, by widzieć w tym, co robimy nie tylko pracę, ale też przyjemność, formę realizacji naszych zainteresowań. Ponadto, pamiętajmy o balansie w życiu, nie tylko pracować, ale też czerpać z niego, odkrywać nowe rzeczy i rozwijać zainteresowania.

Całość rozmowy z Pawłem Marchewką jest dostępna na stronie magazynu Brief.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedem =

Poprzedni wpis Rodzaje pożyczek, czyli wszystko o produktach sektora pozabankowego
Następny wpis Jak wygląda dobry kajak wędkarski? Ile kosztuje?