Palnik do papy – jak wybrać odpowiedni palnik dekarski?

W warsztatach różnego typu wykorzystuje się wiele najróżniejszych maszyn czy urządzeń. Jednym z nich jest palnik gazowy, który wykorzystuje się np. przy cieciu papy. Warto wiedzieć jakie urządzenie najlepiej wybrać.

Czym są palniki gazowe?

Palnik dekarski to urządzenie, które przyda się z pewnością podczas wszelkich prac związanych z płomieniem czy gorącym powietrzem. Dzięki niemu dekarz może spalać papę. Jednak nie jest to jego jedyna funkcja. Zależnie od swojej budowy, palnik może spełniać różne funkcję.

Rodzaje palników do papy

Palnik do papy można podzielić na urządzenie na kartusz, a także na butlę. To pierwsze jest bardzo mobilne i wygodne. Dzięki niemu w bardzo szybkim tempie można uzyskać niezwykle wysokie temperatury. Świetnie nagrzeje on np. węgiel, czy kawałki drewna. Warto jednak zaznaczyć, że lepiej sprawdza się w różnych celach domowych niż w profesjonalnej pracy.

Z kolei palnik gazowy z zapłonem Dedra to bardziej zaawansowany sprzęt. Nie potrzebuje on dodatkowych źródeł ciepła, dzięki czemu korzystanie z niego staje się wygodniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze dla użytkowników. Jest on także kompatybilny z różnymi butlami i systemami gazowymi.

Palniki gazowe na butlę

Do prac profesjonalnych i bardziej zaawansowanych, świetnie sprawdzi się cały zestaw dekarski jednodyszowy w skład, którego wchodzi także lampa lutownicza i inne akcesoria. Wiele ciekawych zestawów można znaleźć na stronie: narzedzia24na7.pl.

Warto zaznaczyć, że butle gazowe mają zwykle dużo większe pojemności niż kartusz, dzięki czemu palnik po prostu pracuje przez dłuższy czas.

Co wziąć pod uwagę wybierając palnik gazowy?

Wybierając palnik gazowy warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim dobrze jest określić jaki rodzaj palnika nas interesuje. Kiedy już mamy sprecyzowane co chcemy zakupić, warto sprawdzić jaka jest dostępność naboi. Jest to bardzo ważne, żeby nie okazało się potem, że kiedy się zużyją będzie problem z ich zakupem.

Kolejną kwestią jest temperatura płomienia. Od jej wysokości zależy do jakiego rodzaju prac sprawdzi się palnik. Nie bez znaczenia jest także zapłon. Najlepiej postawić na automatyczny, ponieważ w innej sytuacji trzeba będzie postawić na dodatkowe źródło ognia.

Wiele palników posiada także dodatkowe opcja jak np. możliwość regulowania wysokości płomienia lub przepływu gazu. Te parametry mają bardzo duży wpływ na regulowanie temperatury, a co za tym idzie pozwolą określić zakres prac.

Ostatnią dość ważną kwestią jest zużycie gazu. Palniki zużywają go w różnym tempie. Ta informacja pozwoli oszacować na jak długi okres wystarczy paliwa.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje z pewnością łatwo można wybrać idealny model palnika do papy, który sprawdzi się w danej sytuacji i pozwoli bezpiecznie, komfortowo i skutecznie przeprowadzić określony zakres prac. Na rynku dostępne jest wiele najróżniejszych palników, dobór egzemplarzu do naszych potrzeb do bardzo ważna kwestia dla dokładności pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =

rower zardzewialy Poprzedni wpis Chcesz odnowić stary sprzęt? Skorzystaj z malowania proszkowego.
Następny wpis Najlepsze pomysły na urządzenie sali konferencyjnej