Sala konferencyjna to jedno z najważniejszych pomieszczeń w firmie – to tam negocjuje się kontrakty, prowadzi spotkania z klientami czy omawia najważniejsze zadania z zespołem. Odpowiednio zaaranżowana sala konferencyjna może stać się profesjonalną wizytówką całego przedsiębiorstwa. W poniższym artykule prezentujemy najlepsze pomysły na urządzenie tego ważnego pomieszczenia.

Idealna sala konferencyjna – czym powinna się charakteryzować?

Sala konferencyjna powinna wyróżniać się funkcjonalnością oraz mieć odpowiednio dużo przestrzeni. Rozmiar pomieszczenia powinien być dostosowany do naszych potrzeb i wielkości przedsiębiorstwa. Projektowanie wielkiego pomieszczenia nie ma większego sensu, jeśli zatrudniamy tylko kilkunastu pracowników.

Podstawowym elementem każdego pomieszczenia konferencyjnego są stół i krzesła konferencyjne. Nowoczesne stoły do sali konferencyjnej dostępne są na https://www.contino.pl/katalog/stoly-konferencyjne. Contino to profesjonalne studio mebli biurowych, które zajmuje się kompleksowym projektowaniem, wyceną i montażem mebli oferujące usługi w systemie B2B. Wyróżnikiem mebli Contino jest bardzo wysoka jakość oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb zgłaszanych przez zamawiającego.

Trzeba pamiętać o tym, że meble znajdujące się w sali konferencyjnej nie mogą być przypadkowe – powinny one być stworzone specjalnie do tego celu i wyglądać profesjonalnie. Sala konferencyjna jest wizytówką całej naszej firmy, dlatego na meblach w żadnym wypadku nie powinniśmy oszczędzać. Poza meblami należy także pamiętać o zakupie odpowiedniego sprzętu – projektora z dużym ekranem, komputera, telewizora oraz bezprzewodowego łącza internetowego. Warto także zadbać o stworzenie dodatkowego miejsca na kącik kawowy, gdzie zmieści się poczęstunek dla uczestników obrad.

Najlepsze pomysły na urządzenie sali konferencyjnej

Na jaki styl postawić przy urządzaniu sali konferencyjnej? Liczba możliwości jest naprawdę spora. Gdy obawiamy się nowoczesnych rozwiązań, warto zdecydować się na styl klasyczny. Jego atutem jest fakt, że nigdy nie wychodzi z mody i z całą pewnością zrobi pozytywne wrażenie na kontrahentach. Sala w stylu klasycznym będzie wyjątkowo przytulna, jeśli postawimy na brązową bądź beżową kolorystykę.

Kolejna opcja to postawienie na nowoczesne aranżacje, które od lat cieszą się wielką popularnością. Jest to także styl, który jest wybierany przez większość przedsiębiorców podczas urządzania biur. Styl nowoczesny w jednoznaczny sposób kojarzy się z elegancją, ergonomią i profesjonalizmem. W takim przypadku można pozwolić sobie na futurystyczne kształty mebli, które interesującą i nieskomplikowaną formą będą przyciągały uwagę. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym są utrzymywane w jasnej kolorystyce.

Jeśli zależy nam na stworzeniu nowoczesnej aranżacji, która nie będzie zawierała zbyt wiele futurystycznych elementów, postawmy na minimalizm. Jasne barwy w chłodnej tonacji sprawią, że wnętrze zostanie optycznie powiększone. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku firm, które dysponują niewielką powierzchnią i zależy im na stworzeniu wrażenia przestrzenności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =

Poprzedni wpis Palnik do papy – jak wybrać odpowiedni?
supermarket Następny wpis Wypadek w sklepie spożywczym – czy można uzyskać odszkodowanie?