Kącik wypoczynkowy w salonie nie byłby kompletny, gdyby zabrakło w nim kanapy. Nie każda będzie jednak tak samo dobrym wyborem. Czas zatem zadać sobie pytanie o to, na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę licząc na tę najbardziej idealną. Dobrze przygotowując się do zakupu można mieć pewność, że będzie on przemyślany.

Po pierwsze – określenie funkcji kanapy

Skowo mamy do czynienia z kącikiem wypoczynkowym, wskazanie funkcji, jakie ma spełnić kanapa nie wydaje się skomplikowane. Ma być meblem, który pozwoli nam na chwilę wytchnienia dając nam jednocześnie szansę na regenerację sił. Czy jednak w rzeczywistości tak jest? Osoby korzystające z salonu nie zawsze funkcjonują w ten sam sposób. Mają różne upodobania i różne rozrywki sprawiające im przyjemność. Także salony różnią się między sobą. Nie muszą być wyłącznie pokojami dziennymi. Niejednokrotnie w nocy przeobrażają się w sypialnie użytkowane czy to regularnie, czy jedynie od czasu do czasu. Mając tego świadomość nie powinniśmy dziwić się, że sofy idealne nie istnieją. Jeśli kanapa ma posiadać funkcję spania, warto poczynić zresztą jeszcze jedno zastrzeżenie. Choć kanapy rozkładane coraz częściej znajdują się w sprzedaży, nie wszystkie są przeznaczone do spania codziennego. Jeśli producent informuje, że z mebla można korzystać w ten sposób jedynie od czasu do czasu, warto mieć to na uwadze. Takie zastrzeżenie może oznaczać, że inny sposób wykorzystania kanapy będzie wpływał na jej żywotność.

Po drugie – dobór kanapy do rzeczywistych potrzeb pomieszczenia

Gdy mówimy o kąciku wypoczynkowym, niejako z definicji zakładamy, że będzie on zajmował jedynie część salonu. Mając to na uwadze nie sposób dziwić się, że sama kanapa również nie może być rozwiązaniem przypadkowym ze względu na swój kształt i wymiary. Za duży mebel wypaczy inne funkcje salonu, może też utrudniać poruszanie się po pomieszczeniu. Także zbyt mała sofa potrafi być jednak problematyczna. Jeśli z salonu regularnie korzysta więcej osób, może to skazywać je na toczenie nieustannej walki o to, kto ją zajmie. Czynników wpływających na wybór kanapy jest zresztą znacznie więcej. Zawodowi projektanci wnętrz mówią w tym kontekście również o wielkości przestrzeni, ustawieniu ścian oraz umiejscowieniu okien.

Meble do urządzenia kącika wypoczynkowego kupisz tutaj https://meble-bik.pl/pol_m_meble-tapicerowane_kanapy-wypoczynkowe-899.html.

 

Po trzecie – wybór kanapy o określonych funkcjach

Wspominaliśmy już o tym, że kanapa w kąciku wypoczynkowym powinna realizować szereg funkcji typowych dla salonu. Warto jednak pamiętać, że same meble tego rodzaju również mogą być wyposażone w mniej lub bardziej zaawansowane funkcje. Klasyczne rozwiązania rywalizują dziś o nasze zainteresowanie z tymi, które posiadają regulowane zagłówki i możliwość korzystania z podnóżków. Coraz częstszym widokiem są też kanapy z wysuwanym blatem, które można wykorzystywać, gdy w niewielkim salonie nie ma miejsca na klasyczny stolik kawowy. Inną ciekawą funkcją kanap jest obecność dodatkowej przestrzeni opisywanej jako pojemnik na pościel. Może się wydawać, że nie wpływa ona na przytulność salonu. Dodatkowe miejsce do przechowywania zawsze jest jednak mile widziane. Ułatwia organizowanie przestrzeni w salonie, a tym samym sprawia, że i na kącik wypoczynkowy można przeznaczyć więcej miejsca.

 

Po czwarte – stawianie na jakość

Jeśli kanapa ma być rozwiązaniem, z którego będziemy zadowoleni, jednym z ich znaków rozpoznawczych powinna być również możliwie jak najwyższa jakość. Ważna jest przy tym nie tylko jakość zastosowanych materiałów, ale również to, w jaki sposób są łączone elementy konstrukcji. Nie można zapominać również o sposobie wykończenia. Niekiedy można usłyszeć, że konkurencja na rynku jest na tyle duża, że rozwiązań o niższej jakości zwyczajnie nie można już spotkać. Niestety, nie jest to prawda. Nadal w sprzedaży możemy natknąć się na tanie kanapy, w przypadku których cenę można uznać za ich jedyny atut. Inwestycja w rozwiązania tego typu jest kusząca. Oszczędności, na jakie można liczyć dzięki temu są jednak wyłącznie pozorne. Niskiej jakości kanapa zawsze obniża poziom zadowolenia z kącika wypoczynkowego jako całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =

supermarket Poprzedni wpis Wypadek w sklepie spożywczym – czy można uzyskać odszkodowanie?
Następny wpis Grzyby i nieprzyjemny zapach? Na pomoc ozonowanie!