Niekiedy zdarza się, że musimy coś szybko przekąsić, albo napić się wody podczas upałów. Innym razem zapomnimy maseczki, czy płynu do dezynfekcji, a sklep jest daleko. W takich chwilach przydatne są automaty sprzedające różnego rodzaju produkty – nie tylko te pierwszej potrzeby. Czy wiemy jak nazywają się te automaty i co właściwie można w nich sprzedawać? Oto kilka słów o vendingu.

Kilka słów o vendingu

Co to właściwie jest vending? Czy znamy takie określenie jak automaty vendingowe? To nic innego jak automaty z kawą, napojami, papierosami, czy jedzeniem. Co ciekawe, pojawia się ich coraz więcej w różnego rodzaju miejscach, nawet w tych mniej przewidywalnych. Najczęściej spotkać można maszyny vendingowe na dworcach, przystankach, kinach, siłowniach i innych tego typu miejscach, w którym spotykamy sporą ilość osób. Automaty są również popularne w szkołach, czy domach młodzieży, a także w placówkach takich jak przychodnie, czy szpitale. Maszyny sprzedające, takie jak automaty sprzedające Gutmat, przeznaczone są do samodzielnego ich obsługiwania. Tu nie spotkamy sprzedawcy, który poda nam prosukt, którym jesteśmy zainteresowani. To maszyna sprzedająca ma za zadanie sprzedać i wydać nam towar. O tym co można kupić w automacie, wspomnimy za chwilę. Ale warto zwrócić uwagę na istotę automatów sprzedających, bowiem działają one szybko, sprawnie i dostarczają w błyskawiczny sposób produktów, których aktualnie potrzebujemy. Dzięki automatom, nie musimy wychodzić z budynku i szukać sklepu.

Jakie produkty może sprzedawać automat?

Automaty sprzedające, znane były na zachodzie już wiele lat temu, w Polsce ta branża wciąż się rozwija. Niegdyś można było spotkać jedynie pojedyncze automaty z kawą, czy słodyczami, obecnie produktów jest coraz więcej. Wiele firm stawia automaty w miejscach pracy, po to by pracownicy mieli możliwość zjedzenia posiłku, czy dostępu do napojów gorących, czy zimnych. Tak naprawdę w asortymencie automatów może się znaleźć wszystko, oto kilka pomysłów, co można sprzedawać w automacie:

 • książki,
 • płyty CD,
 • artykuły spożywcze,
 • artykuły biurowe,
 • produkty BHP,
 • artykuły higieniczne,
 • gadżety,
 • papierosy,
 • e- papierosy,
 • kosmetyki,
 • bilety,
 • owoce i świeże soki,
 • eko żywność.

To oczywiście tylko kilka z przykładowych produktów, które można umieścić w automacie vendingowym. To od nas zależy co chcemy sprzedawać.

Komu przeznaczone są automaty vendingowe i gdzie można je spotkać?

Na pytanie dla kogo są automaty sprzedające, odpowiedź jest tylko jedna – są przeznaczone dla wszystkich. Każdy może z nich korzystać. Maszyny sprzedające można spotkać już w wielu miejscach, ale wciąż istnieją jeszcze miejsca nieodkryte, lub te mniej popularne, gdzie automat by się przydał. Warto zaopatrzyć własną firmę w automat, ponieważ wtedy nasi pracownicy będą mieli dostęp do potrzebnych produktów, właściwie o każdej porze. Z racji, że automaty nie potrzebują obsługi, działają zazwyczaj całą dobę. To wygodny i komfortowy sposób na zaspokojenie aktualnych potrzeb konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − czternaście =

Poprzedni wpis Zabi – brand, któremu zaufały tysiące konsumentów
Następny wpis Serwer Tower – niezawodne wyposażenie niewielkich przedsiębiorstw