Zakup nieruchomości to dla wielu osób jedna z najważniejszych życiowych decyzji, a wybór odpowiedniego sposobu finansowania może okazać się kluczem do sukcesu całej inwestycji. Istnieje kilka różnych metod finansowania kupna mieszkania, z których można skorzystać w zależności od indywidualnych możliwości i preferencji. Warto bliżej poznać trzy najczęściej wybierane, by znaleźć optymalną strategię dla siebie.

1. Zakup ze środków własnych

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zakup nieruchomości jest wykorzystanie własnych oszczędności. Posiadanie odpowiedniej kwoty na koncie praktycznie rozwiązuje problem związany ze sfinansowaniem transakcji. Pozwala również uniknąć zadłużenia i ewentualnych dodatkowych kosztów, związanych z korzystaniem z produktów bankowych.

Zaletą takiego finansowania jest niewątpliwie skrócona procedura zakupu, eliminująca konieczność uczestnictwa w skomplikowanych procedurach oceny zdolności kredytowej czy kompletowania wielu dokumentów. Niestety, w dalszym ciągu tylko niewielki odsetek konsumentów dysponuje odpowiednią ilością wolnych środków, przez co najczęściej wybieranym sposobem finansowania zakupu mieszkań w dalszym ciągu pozostaje kredyt hipoteczny.

2. Kredyt na mieszkanie

Kredyt hipoteczny to forma wsparcia zakupu nieruchomości wybierana przez tych, którzy nie dysponują wystarczającą ilością gotówki. Bank udziela kredytu celowego, ustanawiając jednocześnie zabezpieczenie w formie zakupionego domu, mieszkania lub lokalu. Sprawdzony deweloper może pomóc w znalezieniu optymalnego sposobu finansowania transakcji kredytem hipotecznym, oferując swoje usługi doradcze i wsparcie przy załatwianiu niezbędnych formalności.

3. Bezpieczny kredyt 2%

W tym roku pojawiła się nowa alternatywa dla osób chcących kupić swoje pierwsze mieszkanie. Jest nią Bezpieczny kredyt 2% – rządowy program, który ma ułatwić zakup własnego mieszkania. W ramach programu kredytobiorca może otrzymać dopłatę do oprocentowania kredytu w wysokości ok. 2%, co może obniżyć koszt zobowiązania nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Program jest skierowany do osób, które spełniają następujące warunki:

  • nie ukończyły 45 lat
  • wykazują zdolność kredytową,
  • nie posiadają innego mieszkania lub domu.

Maksymalna kwota kredytu wynosi 500 000 zł dla singli oraz 600 000 zł dla osób, które prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z małżonkiem lub mają co najmniej jedno dziecko.

Nowoczesne mieszkania w przystępnych cenach

Planując zakup nieruchomości zarówno z własnych środków, jak i wspierając się kredytem bankowym, warto zwrócić uwagę na inwestycje od sprawdzonych deweloperów, by mieć gwarancję w pełni bezpiecznej transakcji. Przykładem może być tutaj Lokum Deweloper – firma z długoletnim stażem na rynku, koncentrująca się przede wszystkim na sprzedaży mieszkań na terenie Wrocławia oraz Krakowa. Lokum Deweloper to nie tylko funkcjonalne i nowoczesne projekty, ale także atrakcyjne promocje na mieszkania, pozwalające obniżyć cenę kupna nieruchomości, niezależnie od wybranej formy finansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =

Poprzedni wpis Jakie prezenty warto kupić ogrodnikom?
Następny wpis Uprawa truskawek – jak wyhodować smaczne i soczyste owoce?